Subpage photo

kilka ciekawostek

Aktualności

Szymon Rajwa jako pierwszy zgłoszeny do rajdu Retro Carpathia 2022
06 maja 2022

Szymon Rajwa jako pierwszy zgłoszeny do rajdu Retro Carpathia 2022

Pierwszy na liście zgłoszeń – pierwszy na mecie, tak żartobliwie skomentował swoje zgłoszenie Szymon Rajwa.

Choć oficjalnie zapisy ruszają dopiero 9 kwietnia, to w tym przypadku falstart nie jest obarczony karą, w przeciwieństwie do PKC czy startu do odcinka ????

Szymon Rajwa - ubiegłoroczny Mistrz Polski, najprawdopodobniej wiekuisty i jedyny z takim tytułem, wywalczonym w Grupie Youngtimer - zmienia w tym roku Grupę, samochód oraz pilota. Dalsze starty Fordem Focusem - planowane na jeden sezon, po zmianie zapisów tegorocznego Regulaminu Ramowego i tak stały się niemożliwe w YT.  Szymon w związku z tym powraca do samochodu, w którym zadebiutował w rajdach na regularność, podczas częstochowskiej rundy MPHRR 2021. Wcześniejsze plany urlopowe, uniemożliwiły mu start w poprzedniej edycji naszego rajdu, ponieważ Retro Carpathia odbyła się w lipcu 2021. Nieobecność kierowcy podczas rundy, skwapliwie wykorzystał jego ówczesny pilot. Startując wówczas w RC w roli kierowcy, zadebiutował na tyle udanie, że niejako przy okazji - wywalczył awans do finału FIA Trophy, tracąc jednocześnie motywacje do bycia pilotem ????

Vacat na prawym fotelu Szymona, otworzył drogę do zdobywania „rajdowych ostróg” przez jego syna. Piotr świetnie sprawdził się na „gorącym fotelu” podczas ubiegłorocznego 5.Rajdu Monte Lanckorona, gdzie m.in. rozgrywana była próba na regularność. Załoga Szymon Rajwa/Piotr Rajwa uplasowała się w czołówce klasyfikacji generalnej rajdu, zorganizowanego przez Automobile Beskidy.

Mamy nadzieję że na mecie w Boguchwale - wynik będzie równie dobry.

Ostatnie wpisy

Ostatnio dodane

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.